Natural Building Company luennoi koulullamme

Esitelmä luonnollisesta, nykynormit täyttävästä rakentamisesta ja keskustelua koulun tulevasta rakennusprojektista

Kutsukirje

Hei kaikki koulun vanhemmat!

Tervetuloa kuuntelemaan Natural Building Companyn esitelmää luonnonmukaisten materiaalien käytöstä uudisrakentamisessa. Esityksessä keskitytään puurakenteisen olkieristeisen elementtiseinän Ecococonin esittelemiseen, sekä saven ominaisuuksiin rakentamisessa. NBC esittelee, miten Vantaan Steinerkoulun tuleva F-rakennus voidaan toteuttaa luonnonmukaisesti täyttäen nykyrakentamisen vaatimukset. Paikalla on myös arkkitehti Maarit Holttinen, joka on F-rakennuksen pääsuunnittelija.

Käy katsomassa jo etukäteen uutta hengittävää koulurakennustamme osoitteessa https://tervekoulu.netlify.com

Tule keskiviikkona 23.05.2018 klo 18.00-20.00 E-rakennukseen kuuntelemaan, keskustelemaan ja kyselemään miten koulumme uusi päärakennus voidaan toteuttaa.

Tervetuloa!